C4 Shopping Fastighet 4 AB
Org.nr: 556987-7037| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 647 | 11 141 | 10 883 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 518 | -307 | -2 784 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 27.4 | 31.1 | 20.7 |
| Kassalikviditet % | 153.1 | 241.0 | 176.4 |
| Soliditet % | 1.2 | 0.9 | 1.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 647 | 11 141 | 10 883 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 460 | -7 680 | -8 635 |
| Avskrivningar (kSEK) | -4 103 | -4 101 | -4 101 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 186 | 3 460 | 2 249 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 518 | -307 | -2 784 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 518 | -307 | -2 784 |
| Skatt (kSEK) | 344 | 344 | 347 |
| Årets resultat (kSEK) | 174 | -651 | -3 131 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 98 672 | 102 351 | 106 452 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 552 | 13 311 | 11 530 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 107 224 | 115 661 | 117 982 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 174 | -651 | -3 131 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 250 | 1 076 | 1 727 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 98 110 | 107 128 | 108 130 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 587 | 5 524 | 6 535 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 107 224 | 115 661 | 117 982 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta kommersiella fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



