Stuvbutiken Fastigheter Lager 6 och 9 AB
Org.nr: 556987-2426| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 804 | 804 | 804 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 469 | 510 | 495 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 79.6 | 87.2 | 82.1 |
| Kassalikviditet % | 188.7 | 176.6 | 160.4 |
| Soliditet % | 30.1 | 27.5 | 23.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 804 | 804 | 804 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -278 | -269 | -260 |
| Avskrivningar (kSEK) | -135 | -135 | -135 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 526 | 536 | 545 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 469 | 510 | 495 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 407 | 380 | 376 |
| Skatt (kSEK) | 87 | 32 | 129 |
| Årets resultat (kSEK) | 320 | 348 | 247 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 265 | 2 399 | 2 534 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 608 | 5 972 | 5 254 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 873 | 8 372 | 7 788 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 320 | 348 | 247 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 096 | 1 776 | 1 428 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 725 | 664 | 534 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 550 | 2 550 | 2 550 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 501 | 3 382 | 3 276 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 873 | 8 372 | 7 788 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



