Radiovägen 38 AB
Org.nr: 556984-7675| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 612 | 632 | 460 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 401 | 199 | 124 |
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 460.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 66.0 | 32.3 | 27.2 |
| Kassalikviditet % | 194.8 | 130.7 | 99.4 |
| Soliditet % | 71.2 | 70.4 | 64.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 612 | 632 | 460 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -208 | -427 | -336 |
| Avskrivningar (kSEK) | -48 | -48 | -48 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 404 | 204 | 123 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 401 | 199 | 124 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 352 | 618 | 165 |
| Skatt (kSEK) | 73 | 133 | 34 |
| Årets resultat (kSEK) | 279 | 485 | 131 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 871 | 920 | 968 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 902 | 477 | 318 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 773 | 1 397 | 1 286 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 279 | 485 | 131 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 262 | 984 | 499 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 419 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 48 | 48 | 48 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 463 | 365 | 320 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 773 | 1 397 | 1 286 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva husbyggnationer, fastighetsuthyrning och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



