Imcare AB
Org.nr: 556982-5689| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 466 | 405 | 434 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 279 | 1 037 | 1 010 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 466.0 | 405.0 | 434.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 704.3 | 256.3 | 232.9 |
| Kassalikviditet % | 399.3 | 459.0 | 409.8 |
| Soliditet % | 83.5 | 85.6 | 83.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 466 | 405 | 434 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -727 | -744 | -620 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -261 | -339 | -186 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 279 | 1 037 | 1 010 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 890 | 772 | 1 184 |
| Skatt (kSEK) | 242 | 166 | 255 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 648 | 606 | 929 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 344 | 3 170 | 2 387 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 348 | 2 584 | 2 557 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 692 | 5 754 | 4 944 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 648 | 606 | 929 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 921 | 3 899 | 3 293 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 682 | 1 292 | 1 027 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 089 | 563 | 624 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 692 | 5 754 | 4 944 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet samt förvalta egna värdepapper.
Huvudbransch SNI
88995 - Drift av flyktingförläggning



