JCE South America AB
Org.nr: 556976-1652| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 206 644 | 47 460 | 34 272 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 36161.5 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 468.8 | 273.5 | 368.2 |
| Soliditet % | 75.1 | 56.8 | 58.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 262 | -1 379 | -1 956 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -4 248 | -1 379 | -1 956 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 206 644 | 47 460 | 34 272 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 203 654 | 37 332 | 25 861 |
| Skatt (kSEK) | 2 794 | 6 290 | 1 619 |
| Årets resultat (kSEK) | 200 860 | 31 042 | 24 242 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 411 949 | 272 601 | 189 629 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 114 063 | 63 297 | 69 240 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 526 012 | 335 898 | 258 869 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 200 860 | 31 042 | 24 242 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 376 956 | 176 096 | 145 054 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 23 021 | 18 589 | 8 411 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 101 703 | 118 069 | 86 600 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 24 332 | 23 144 | 18 804 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 526 012 | 335 898 | 258 869 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhetska vara att, direkt eller indirekt, äga och förvalta lös och fast egendom däribland aktier eller motsvarande andelar i svenska och utländska bolag samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



