Nordiqus Guldheden 8:11 AB
Org.nr: 556974-7883
Koncernmoder:
Bsip Master Europe Holdco Limite
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 46 010 | 24 980 | 22 214 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 24 673 | -89 052 | 1 200 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 107.5 | -243.9 | 62.1 |
| Kassalikviditet % | 10.1 | 5.4 | 0.3 |
| Soliditet % | 12.9 | 9.9 | 28.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 46 010 | 24 980 | 22 214 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 750 | -94 407 | -10 155 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -89 335 | -6 873 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 41 260 | -69 427 | 12 059 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 24 673 | -89 052 | 1 200 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 24 673 | -85 951 | 725 |
| Skatt (kSEK) | 0 | -4 203 | 2 171 |
| Årets resultat (kSEK) | 24 673 | -81 748 | -1 446 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 634 262 | 595 881 | 494 472 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 20 098 | 10 911 | 474 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 654 360 | 606 792 | 494 946 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 24 673 | -81 748 | -1 446 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 81 357 | 56 684 | 138 432 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 033 | 4 033 | 475 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 369 736 | 345 042 | 169 790 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 199 234 | 201 033 | 179 848 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 654 360 | 606 792 | 494 946 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter 'och/eller aktier samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



