ELF2 Örebro AB
Org.nr: 556969-0877
Koncernmoder:
Savills Investment Kvg Gmbh
Dotterbolag:
Moderbolag:
Savills Investment Kvg Gmbh
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 16 126 | 15 768 | 14 845 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 290 | 5 276 | 4 324 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 75.7 | 73.2 | 74.3 |
| Kassalikviditet % | 410.4 | 359.1 | 267.2 |
| Soliditet % | 9.0 | 9.4 | 9.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 16 126 | 15 768 | 14 845 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 006 | -4 372 | -3 980 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 640 | -1 640 | -1 640 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 12 121 | 11 397 | 10 865 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 290 | 5 276 | 4 324 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 6 290 | 5 276 | 4 324 |
| Skatt (kSEK) | 699 | 546 | 441 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 591 | 4 730 | 3 883 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 133 793 | 135 363 | 136 886 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 861 | 4 658 | 2 728 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 139 653 | 140 021 | 139 615 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 591 | 4 730 | 3 883 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 11 061 | 11 560 | 11 430 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 940 | 1 940 | 1 940 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 125 224 | 125 224 | 125 224 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 428 | 1 297 | 1 021 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 139 653 | 140 021 | 139 615 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet skall vara att äga och förvalta fastigheter och fastighetsbolag samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



