Phenox Group Holding AB
Org.nr: 556969-0828| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 212 | 4 173 | 6 682 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 4212.0 | 4173.0 | 6682.0 |
| Kassalikviditet % | 6625.8 | 11158.5 | 8253.8 |
| Soliditet % | 99.8 | 92.5 | 92.7 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -67 | -25 | -39 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 33 | 75 | 61 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 212 | 4 173 | 6 682 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 4 212 | 4 174 | 6 682 |
| Skatt (kSEK) | 19 | 22 | 17 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 193 | 4 152 | 6 665 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 13 180 | 13 401 | 13 453 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 054 | 4 575 | 5 365 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 15 234 | 17 976 | 18 818 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 63 | 63 | 63 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 193 | 4 152 | 6 665 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 15 203 | 16 635 | 17 453 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 1 300 | 1 300 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 31 | 41 | 65 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 15 234 | 17 976 | 18 818 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta aktier samt, direkt eller indirekt genom dotter- och intresseföretag, bedriva konsultverksamhet inom verksamhetsområdet skydd och säkerhet.
Huvudbransch SNI
74990 - All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik



