Lilla Puben i Kalmar AB
Org.nr: 556968-9838| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 865 | 8 332 | 6 935 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 920 | 283 | 35 |
| Antal anställda | 5 | 6 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1573.0 | 1388.7 | 1387.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 12.1 | 4.0 | 0.7 |
| Kassalikviditet % | 199.2 | 183.7 | 258.3 |
| Soliditet % | 62.5 | 56.7 | 62.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 865 | 8 332 | 6 935 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 948 | -8 031 | -6 886 |
| Avskrivningar (kSEK) | -61 | -58 | -56 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 917 | 300 | 50 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 920 | 283 | 35 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 803 | 306 | 159 |
| Skatt (kSEK) | 165 | 78 | 44 |
| Årets resultat (kSEK) | 638 | 228 | 115 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 553 | 190 | 248 |
| Summa varulager (kSEK) | 983 | 876 | 153 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 387 | 3 972 | 3 204 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 941 | 4 162 | 3 453 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 638 | 228 | 115 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 541 | 1 903 | 1 675 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 691 | 574 | 597 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 709 | 1 685 | 1 181 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 941 | 4 162 | 3 453 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva pub- och restaurangrörelse samt försäljning av fordon därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet
Övriga branscher SNI
| 47811 - Detaljhandel med personbilar och lätta motorfordon |



