Knivsta Särsta 12:1 AB
Org.nr: 556966-4450| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 328 | 2 097 | 1 210 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 496 | 221 | -10 801 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 38.4 | 36.5 | -849.3 |
| Kassalikviditet % | 0.5 | 3.0 | 8.1 |
| Soliditet % | 5.1 | 2.1 | 0.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 328 | 2 097 | 1 210 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 435 | -1 331 | -11 490 |
| Avskrivningar (kSEK) | -920 | -920 | -11 095 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 893 | 765 | -10 279 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 496 | 221 | -10 801 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 496 | 221 | -10 801 |
| Skatt (kSEK) | -104 | -62 | -72 |
| Årets resultat (kSEK) | 600 | 283 | -10 729 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 19 937 | 19 703 | 19 736 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 96 | 596 | 881 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 20 033 | 20 299 | 20 617 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 600 | 283 | -10 729 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 030 | 430 | 147 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 9 300 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 18 686 | 19 579 | 10 903 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 20 033 | 20 299 | 20 617 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



