Furuhöjden Nära Vård och Hälsa AB
Org.nr: 556964-7513
KONTAKTINFORMATION
Telefon:
Telefax:
Webbplats: www.huslakarnaroslagsnasby.se
Telefax:
Webbplats: www.huslakarnaroslagsnasby.se
UTDELNINGSADRESS
Kanalvägen 17
18338 Täby
Sverige
18338 Täby
Sverige
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 42 681 | 34 055 | 25 925 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 180 | 798 | 2 147 |
| Antal anställda | 26 | 24 | 17 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1641.6 | 1419.0 | 1525.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.1 | 2.4 | 8.3 |
| Kassalikviditet % | 147.3 | 138.0 | 210.8 |
| Soliditet % | 35.8 | 28.3 | 50.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 42 681 | 34 055 | 25 925 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -40 543 | -33 301 | -23 813 |
| Avskrivningar (kSEK) | -256 | -114 | -43 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 139 | 753 | 2 112 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 180 | 798 | 2 147 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 553 | 20 | 1 602 |
| Skatt (kSEK) | 123 | 20 | 337 |
| Årets resultat (kSEK) | 430 | 0 | 1 265 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 866 | 413 | 172 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 668 | 8 302 | 7 095 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 534 | 8 715 | 7 267 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 430 | 0 | 1 265 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 986 | 1 556 | 2 756 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 344 | 1 145 | 1 145 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 205 | 6 014 | 3 366 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 534 | 8 715 | 7 267 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva hälso- och sjukvård samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86211 - Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.



