Vetlanda Sporthall AB
Org.nr: 556964-6499| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 190 | 4 202 | 4 212 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -60 | 450 | 598 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1396.7 | 1400.7 | 1404.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.4 | 19.6 | 22.4 |
| Kassalikviditet % | 67.4 | 84.4 | 94.7 |
| Soliditet % | 16.5 | 16.0 | 14.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 190 | 4 202 | 4 212 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 882 | -3 378 | -3 285 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 099 | -1 064 | -1 100 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 309 | 823 | 925 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -60 | 450 | 598 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 98 | 476 | 684 |
| Skatt (kSEK) | 58 | 102 | 141 |
| Årets resultat (kSEK) | 40 | 374 | 543 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 23 155 | 23 929 | 24 741 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 087 | 2 604 | 2 694 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 25 242 | 26 533 | 27 435 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 40 | 374 | 543 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 941 | 3 901 | 3 528 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 275 | 433 | 459 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 17 360 | 18 600 | 20 150 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 096 | 3 087 | 2 846 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 25 242 | 26 533 | 27 435 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga fastigheter och bedriva uthyrning av lokaler och därmed likartad verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



