Rudhage Måleri & Fastighetsservice AB
Org.nr: 556962-6251| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 312 | 3 996 | 4 352 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 233 | 428 | 1 038 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1656.0 | 1998.0 | 2176.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.2 | 10.8 | 23.9 |
| Kassalikviditet % | 266.9 | 238.5 | 263.2 |
| Soliditet % | 57.9 | 54.3 | 59.0 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 312 | 3 996 | 4 352 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 073 | -3 564 | -3 310 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 239 | 432 | 1 042 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 233 | 428 | 1 038 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 233 | 428 | 838 |
| Skatt (kSEK) | 51 | 92 | 174 |
| Årets resultat (kSEK) | 182 | 336 | 664 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 348 | 1 655 | 2 053 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 348 | 1 655 | 2 053 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 182 | 336 | 664 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 542 | 660 | 974 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 300 | 300 | 300 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 505 | 694 | 780 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 348 | 1 655 | 2 053 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva måleri och fastighetsservice, byggverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43341 - Måleriarbeten
Övriga branscher SNI
| 43320 - Byggnadssnickeriarbeten |



