RocMore Holding AB
Org.nr: 556959-4863| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 773 | 6 534 | 292 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 542 | -2 131 | -9 822 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | |
| Vinstmarginal % | 35.9 | -3.5 | -3113.7 |
| Kassalikviditet % | 10.8 | 89.6 | 165.2 |
| Soliditet % | 67.4 | 55.2 | 70.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 773 | 6 534 | 292 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 308 | -8 620 | -3 219 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 535 | -2 086 | -2 927 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 542 | -2 131 | -9 822 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -11 458 | -11 131 | -9 822 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 458 | -11 131 | -9 822 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 93 742 | 28 142 | 27 710 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 436 | 18 897 | 24 997 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 97 178 | 47 039 | 52 707 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 132 | 66 | 66 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 458 | -11 131 | -9 822 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 65 485 | 25 943 | 37 074 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 500 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 31 693 | 21 096 | 15 133 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 97 178 | 47 039 | 52 707 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



