Funktionella Rörelser i Stockholm AB
Org.nr: 556956-8024| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 743 | 12 180 | 12 548 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 705 | 206 | 1 208 |
| Antal anställda | 12 | 12 | 12 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1145.3 | 1015.0 | 1045.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.2 | 1.8 | 9.7 |
| Kassalikviditet % | 263.1 | 286.2 | 234.2 |
| Soliditet % | 58.5 | 60.3 | 53.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 743 | 12 180 | 12 548 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 044 | -11 998 | -11 352 |
| Avskrivningar (kSEK) | -91 | -61 | -113 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 699 | 182 | 1 195 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 705 | 206 | 1 208 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 500 | 206 | 878 |
| Skatt (kSEK) | 126 | 89 | 219 |
| Årets resultat (kSEK) | 374 | 117 | 659 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 262 | 103 | 165 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 267 | 4 373 | 4 654 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 529 | 4 477 | 4 818 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 83 | 83 | 83 |
| Årets resultat (kSEK) | 374 | 117 | 659 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 119 | 1 745 | 1 628 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 408 | 1 204 | 1 204 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 002 | 1 528 | 1 987 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 529 | 4 477 | 4 818 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva friskvård och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



