CirChem AB
Org.nr: 556951-7427| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 15 583 | 27 018 | 6 896 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -12 050 | -1 071 | -17 141 |
| Antal anställda | 11 | 12 | 10 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1416.6 | 2251.5 | 689.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 3 306 | 3 071 | 574 |
| Löner till övriga (kSEK) | 5 341 | 5 589 | 6 564 |
| Vinstmarginal % | -71.8 | 0.8 | -225.7 |
| Kassalikviditet % | 135.0 | 142.7 | 123.4 |
| Soliditet % | 63.8 | 74.7 | 59.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 15 583 | 27 018 | 6 896 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -26 784 | -26 914 | -22 519 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 120 | -157 | -50 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -11 201 | 104 | -15 623 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -12 050 | -1 071 | -17 141 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -12 050 | -1 071 | -17 141 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -12 050 | -1 071 | -17 141 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 52 497 | 46 742 | 40 425 |
| Summa varulager (kSEK) | 444 | 127 | 71 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 16 968 | 14 436 | 18 684 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 69 465 | 61 179 | 59 109 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 4 000 | 2 513 | 1 869 |
| Årets resultat (kSEK) | -12 050 | -1 071 | -17 141 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 44 328 | 45 684 | 35 105 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 12 896 | 5 471 | 8 922 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 12 241 | 10 025 | 15 082 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 69 465 | 61 179 | 59 109 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Forvis Mazars AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva verksamhet inom produktion, rening och återvinning av kemiska substanser och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
38215 - Återvinning av farligt avfall



