Entlog Holding AB
Org.nr: 556946-9389
Koncernmoder:
Sscp Lager Holdings SCA
Dotterbolag:
1 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -13 138 | -15 615 | -15 943 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 11.6 | 3699.9 | 4885.5 |
| Soliditet % | 70.8 | 72.1 | 72.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 | -4 | -4 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -5 | -4 | -4 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -13 138 | -15 615 | -15 943 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -5 664 | -15 806 | -16 083 |
| Skatt (kSEK) | 1 600 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -7 264 | -15 806 | -16 083 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 596 656 | 596 656 | 596 656 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 20 966 | 27 823 | 43 774 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 617 622 | 624 479 | 640 430 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 421 | 421 | 421 |
| Årets resultat (kSEK) | -7 264 | -15 806 | -16 083 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 436 983 | 444 247 | 460 054 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 7 469 | 7 469 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 172 011 | 172 011 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 180 639 | 752 | 896 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 617 622 | 624 479 | 640 430 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta aktier och andelar i dotterbolag och därmed förenlig verksamhet samt för sin verksamhet förvalta fast och lös egendom.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



