Lunden 8:5 Förvaltning AB
Org.nr: 556945-9927| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 959 | 1 884 | 1 802 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 668 | 374 | 426 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 66.4 | 68.0 | 61.8 |
| Kassalikviditet % | 1.2 | 1.2 | 1.1 |
| Soliditet % | 9.8 | 7.4 | 7.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 959 | 1 884 | 1 802 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -834 | -781 | -868 |
| Avskrivningar (kSEK) | -142 | -137 | -178 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 125 | 1 104 | 934 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 668 | 374 | 426 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 668 | 0 | 6 |
| Skatt (kSEK) | 127 | 46 | 6 |
| Årets resultat (kSEK) | 541 | -46 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 21 073 | 20 745 | 21 075 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 225 | 229 | 210 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 21 298 | 20 974 | 21 285 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 541 | -46 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 864 | 1 323 | 1 369 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 277 | 277 | 277 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 19 157 | 19 374 | 19 639 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 21 298 | 20 974 | 21 285 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



