Tranås Golf AB
Org.nr: 556945-1783| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 453 | 11 065 | 8 046 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 93 | 441 | 166 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.9 | 4.1 | 2.2 |
| Kassalikviditet % | 70.0 | 86.0 | 56.6 |
| Soliditet % | 37.4 | 51.4 | 55.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 453 | 11 065 | 8 046 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 346 | -10 619 | -7 871 |
| Avskrivningar (kSEK) | -518 | -396 | -376 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 108 | 447 | 175 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 93 | 441 | 166 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 93 | 378 | 4 |
| Skatt (kSEK) | 21 | 86 | -30 |
| Årets resultat (kSEK) | 72 | 292 | 34 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 037 | 1 514 | 1 281 |
| Summa varulager (kSEK) | 782 | 686 | 617 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 676 | 1 780 | 1 168 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 714 | 3 294 | 2 448 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 72 | 292 | 34 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 235 | 1 163 | 871 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 666 | 666 | 603 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 107 | 193 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 705 | 1 272 | 974 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 714 | 3 294 | 2 448 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska tillhandahålla golfbana för golfspel och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93112 - Drift av golfbanor



