Bolmen Marin & Fritid AB
Org.nr: 556945-0694| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 969 | 4 029 | 3 474 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 992 | 1 450 | 1 400 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1323.0 | 1343.0 | 1158.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 25.0 | 36.0 | 40.3 |
| Kassalikviditet % | 42.1 | 29.1 | 34.3 |
| Soliditet % | 63.4 | 50.4 | 42.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 969 | 4 029 | 3 474 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 839 | -2 307 | -2 074 |
| Avskrivningar (kSEK) | -166 | -161 | -64 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 131 | 1 722 | 1 400 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 992 | 1 450 | 1 400 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 398 | 449 | 539 |
| Skatt (kSEK) | 113 | 155 | 114 |
| Årets resultat (kSEK) | 285 | 294 | 425 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 903 | 3 182 | 2 600 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 483 | 505 | 624 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 386 | 3 687 | 3 224 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 285 | 294 | 425 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 795 | 1 510 | 1 216 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 444 | 440 | 190 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 147 | 1 737 | 1 818 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 386 | 3 687 | 3 224 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva camping, handel, uthyrning avseende båtar, kanoter, marin- och fritidstillbehör kioskrörelse samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
55300 - Campingplatsverksamhet



