STUSAB Kryddkrassen AB
Org.nr: 556941-8352| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 492 | 6 119 | 5 622 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -538 | -1 404 | -23 041 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 56.2 | 92.9 | -293.4 |
| Kassalikviditet % | 90.3 | 7.7 | 27.2 |
| Soliditet % | 38.9 | 32.1 | 27.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 492 | 6 119 | 5 622 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 746 | -4 304 | -22 843 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 012 | -2 012 | -20 815 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 745 | 1 814 | -17 221 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -538 | -1 404 | -23 041 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 738 | -3 604 | -25 341 |
| Skatt (kSEK) | -13 | 17 | -276 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 725 | -3 621 | -25 065 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 125 101 | 163 952 | 207 811 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 677 | 5 326 | 1 862 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 132 779 | 169 278 | 209 673 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 6 050 | 6 050 | 6 050 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 725 | -3 621 | -25 065 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 51 619 | 54 344 | 57 965 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 72 656 | 45 317 | 144 858 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 8 503 | 69 617 | 6 850 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 132 779 | 169 278 | 209 673 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva förvaltning av fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



