Snårskogens Entreprenad AB
Org.nr: 556933-6174| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 304 | 4 669 | 3 881 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 167 | 133 | 217 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3304.0 | 4669.0 | 3881.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 9.8 | 6.4 | 5.9 |
| Kassalikviditet % | 65.8 | 31.0 | 60.7 |
| Soliditet % | 25.7 | 15.6 | 14.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 304 | 4 669 | 3 881 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 980 | -4 371 | -3 652 |
| Avskrivningar (kSEK) | -414 | -409 | -438 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 325 | 298 | 229 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 167 | 133 | 217 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 167 | 132 | 217 |
| Skatt (kSEK) | 35 | 35 | 45 |
| Årets resultat (kSEK) | 132 | 97 | 172 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 914 | 2 475 | 2 840 |
| Summa varulager (kSEK) | 296 | 1 261 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 182 | 1 797 | 1 183 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 096 | 4 272 | 4 022 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 132 | 97 | 172 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 796 | 665 | 567 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 953 | 1 881 | 1 505 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 347 | 1 727 | 1 950 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 096 | 4 272 | 4 022 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva bygg- och markanläggningsarbeten.
Huvudbransch SNI
43120 - Mark- och grundarbeten
Övriga branscher SNI
| 47811 - Detaljhandel med personbilar och lätta motorfordon |
| 49410 - Vägtransport, godstrafik |



