Kamrer Redovisning Sthlm AB
Org.nr: 556927-9499| Nyckeltal | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 14 956 | 13 540 | 12 427 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 460 | 3 105 | 2 356 |
| Antal anställda | 9 | 9 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1661.8 | 1504.4 | 1775.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 23.1 | 23.0 | 19.0 |
| Kassalikviditet % | 334.9 | 329.1 | 236.3 |
| Soliditet % | 70.5 | 69.6 | 57.7 |
| Resultaträkning | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 14 956 | 13 540 | 12 427 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 534 | -10 494 | -10 094 |
| Avskrivningar (kSEK) | -22 | 22 | 22 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 424 | 3 047 | 2 333 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 460 | 3 105 | 2 356 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 460 | 3 104 | 2 356 |
| Skatt (kSEK) | 730 | 664 | 494 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 730 | 2 440 | 1 862 |
| Balansräkning | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 628 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 583 | 8 287 | 6 463 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 212 | 8 287 | 6 463 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 730 | 2 440 | 1 862 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 6 499 | 5 769 | 3 729 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 150 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 563 | 2 518 | 2 735 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 212 | 8 287 | 6 463 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva redovisning- och administrationstjänster, ekonomisk konsultation och utbildning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning



