Kth Hallen AB
Org.nr: 556923-0369| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 550 | 6 881 | 10 491 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 718 | 1 358 | 1 160 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.9 | 19.8 | 12.6 |
| Kassalikviditet % | 190.2 | 222.9 | 131.2 |
| Soliditet % | 48.4 | 56.5 | 26.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 550 | 6 881 | 10 491 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 064 | -5 604 | -9 185 |
| Avskrivningar (kSEK) | -90 | -88 | -97 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 486 | 1 278 | 1 306 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 718 | 1 358 | 1 160 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 219 | 4 367 | 822 |
| Skatt (kSEK) | 251 | 0 | 169 |
| Årets resultat (kSEK) | 968 | 4 367 | 653 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 318 | 271 | 288 |
| Summa varulager (kSEK) | 59 | 61 | 47 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 801 | 9 720 | 5 574 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 119 | 9 990 | 5 861 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 968 | 4 367 | 653 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 970 | 5 602 | 1 235 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 553 | 54 | 413 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 596 | 4 334 | 4 213 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 119 | 9 990 | 5 861 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva idrott- och motionsanläggningen KTH-Hallen i Stockholm, samt därmed förening verksamhet, såsom caférörelse och försäljning av idrotts- och motionsartiklar.
Huvudbransch SNI
93119 - Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar



