T S Mureri AB
Org.nr: 556921-8042| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 327 | 2 319 | 2 129 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 498 | 362 | 325 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2327.0 | 2319.0 | 2129.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 21.4 | 15.7 | 15.3 |
| Kassalikviditet % | 922.0 | 1072.0 | 1100.0 |
| Soliditet % | 89.8 | 90.0 | 90.8 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 327 | 2 319 | 2 129 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 831 | -1 964 | -1 810 |
| Avskrivningar (kSEK) | -28 | -48 | -48 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 496 | 355 | 320 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 498 | 362 | 325 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 498 | 362 | 326 |
| Skatt (kSEK) | 103 | 74 | 67 |
| Årets resultat (kSEK) | 395 | 288 | 259 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 175 | 203 | 251 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 383 | 1 608 | 1 364 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 558 | 1 811 | 1 615 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 395 | 288 | 259 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 399 | 1 629 | 1 466 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 9 | 32 | 25 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 150 | 150 | 124 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 558 | 1 811 | 1 615 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva murning och kakelarbeten med inriktning på kakelugnar samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43999 - Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet



