Spolpatrullen AB
Org.nr: 556921-3282
| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 22 008 | 23 232 | 18 540 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 689 | 4 419 | 1 468 |
| Antal anställda | 10 | 9 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2200.8 | 2581.3 | 2317.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.8 | 19.0 | 8.1 |
| Kassalikviditet % | 222.4 | 269.7 | 168.9 |
| Soliditet % | 54.5 | 63.6 | 43.8 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 22 008 | 23 232 | 18 540 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -20 287 | -18 811 | -17 041 |
| Avskrivningar (kSEK) | -276 | -128 | -127 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 721 | 4 422 | 1 498 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 689 | 4 419 | 1 468 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 689 | 4 419 | 1 469 |
| Skatt (kSEK) | 360 | 921 | 310 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 329 | 3 498 | 1 159 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 238 | 154 | 268 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 010 | 7 726 | 5 029 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 248 | 7 880 | 5 298 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 329 | 3 498 | 1 159 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 044 | 5 015 | 2 318 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 602 | 0 | 4 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 601 | 2 865 | 2 977 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 248 | 7 880 | 5 298 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska utföra högtrycksspolning av avlopp, sanerings- och rörinspektionsarbeten samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



