SAFARIRESOR AB
Org.nr: 556920-5486| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 149 328 | 109 327 | 65 039 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 8 375 | 5 250 | 5 238 |
| Antal anställda | 9 | 7 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 16592.0 | 12494.5 | 21679.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.3 | 4.8 | 8.1 |
| Kassalikviditet % | 108.9 | 110.2 | 121.9 |
| Soliditet % | 12.7 | 11.2 | 21.9 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 149 328 | 109 327 | 65 039 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -138 394 | -104 701 | -60 646 |
| Avskrivningar (kSEK) | -208 | -260 | -11 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 10 934 | 4 625 | 4 393 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 8 375 | 5 250 | 5 238 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 8 375 | 5 250 | 5 239 |
| Skatt (kSEK) | 1 763 | 1 124 | 1 061 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 612 | 4 126 | 4 178 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 156 | 1 631 | 1 509 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 98 683 | 74 632 | 23 365 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 103 839 | 76 264 | 24 874 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 63 | 63 | 63 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 612 | 4 126 | 4 178 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 13 181 | 8 570 | 5 445 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 266 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 90 658 | 67 694 | 19 165 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 103 839 | 76 264 | 24 874 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Weaudit Sweden AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva försäljning av resor och konsultverksamhet inom resebranschen till privatpersoner och företag samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
79110 - Resebyråverksamhet



