JJ Gym i Östersund AB
Org.nr: 556918-8922| Nyckeltal | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 803 | 6 937 | 4 474 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 465 | 563 | 145 |
| Antal anställda | 2 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 4401.5 | 6937.0 | 4474.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.6 | 8.8 | 4.4 |
| Kassalikviditet % | 132.5 | 169.3 | 127.5 |
| Soliditet % | 56.9 | 58.6 | 45.2 |
| Resultaträkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 803 | 6 937 | 4 474 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 321 | -6 340 | -4 309 |
| Avskrivningar (kSEK) | -316 | -427 | -452 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 482 | 598 | 165 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 465 | 563 | 145 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 330 | 344 | 245 |
| Skatt (kSEK) | 70 | 72 | 48 |
| Årets resultat (kSEK) | 260 | 272 | 197 |
| Balansräkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 164 | 1 228 | 1 451 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 21 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 137 | 1 351 | 1 221 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 300 | 2 579 | 2 672 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 260 | 272 | 197 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 419 | 1 160 | 888 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 577 | 442 | 402 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 447 | 180 | 440 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 858 | 798 | 941 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 300 | 2 579 | 2 672 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva gym- och friskvårdsverksamhet samt försäljning av kosttillskott, gymnastikredskap och kläder därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



