Muscle Fastigheter AB
Org.nr: 556902-0281| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 18 320 | 17 193 | 17 559 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 295 | 2 296 | 4 172 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 27.2 | 46.0 | 55.2 |
| Kassalikviditet % | 134.9 | 140.6 | 188.1 |
| Soliditet % | 26.8 | 27.8 | 31.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 18 320 | 17 193 | 17 559 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 842 | -10 254 | -8 860 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 247 | -3 247 | -3 258 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 4 477 | 6 939 | 8 699 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 295 | 2 296 | 4 172 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 495 | 826 | 727 |
| Skatt (kSEK) | 464 | 761 | 832 |
| Årets resultat (kSEK) | 31 | 65 | -105 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 148 955 | 152 203 | 155 450 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 45 019 | 39 897 | 35 558 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 193 974 | 192 100 | 191 008 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 31 | 65 | -105 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 50 729 | 50 698 | 55 633 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 569 | 3 509 | 5 759 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 108 314 | 109 514 | 110 714 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 33 363 | 28 379 | 18 902 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 193 974 | 192 100 | 191 008 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga aktier och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



