UA Steiner Fastigheter 2 AB
Org.nr: 556897-7945| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 415 | 10 094 | 9 988 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 272 | 2 623 | 2 156 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 45.7 | 52.2 | 52.1 |
| Kassalikviditet % | 246.2 | 35.8 | 61.8 |
| Soliditet % | 2.6 | 7.0 | 7.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 415 | 10 094 | 9 988 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 216 | -5 456 | -5 874 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 294 | -1 254 | -1 208 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 4 197 | 4 637 | 4 114 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 272 | 2 623 | 2 156 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 363 | -798 | 256 |
| Skatt (kSEK) | 374 | 106 | 249 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 | -904 | 7 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 39 813 | 72 986 | 73 361 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 35 720 | 3 352 | 5 151 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 75 533 | 76 337 | 78 512 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 | -904 | 7 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 991 | 4 052 | 4 956 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 1 591 | 1 590 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 59 033 | 61 333 | 63 633 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 14 509 | 9 361 | 8 333 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 75 533 | 76 337 | 78 512 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



