C4 Shopping Fastighet 3 AB
Org.nr: 556897-5246| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 17 262 | 16 908 | 17 002 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 284 | -860 | -3 544 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 34.6 | 33.9 | 29.0 |
| Kassalikviditet % | 81.8 | 160.0 | 103.6 |
| Soliditet % | 0.7 | 0.3 | 1.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 17 262 | 16 908 | 17 002 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 297 | -11 181 | -12 069 |
| Avskrivningar (kSEK) | -6 273 | -6 273 | -6 272 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 965 | 5 727 | 4 934 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 284 | -860 | -3 544 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 285 | -860 | -3 544 |
| Skatt (kSEK) | 639 | 639 | 639 |
| Årets resultat (kSEK) | 646 | -1 499 | -4 183 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 158 517 | 164 790 | 170 977 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 786 | 10 726 | 10 922 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 167 303 | 175 515 | 181 899 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 646 | -1 499 | -4 183 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 204 | 557 | 2 056 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 150 616 | 164 650 | 166 331 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 740 | 6 702 | 10 544 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 167 303 | 175 515 | 181 899 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta kommersiella fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



