Jarla Rör AB
Org.nr: 556894-9688| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 19 826 | 12 999 | 21 262 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 099 | -999 | 564 |
| Antal anställda | 8 | 10 | 11 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2478.3 | 1299.9 | 1932.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 4 683 | 4 518 | 6 540 |
| Vinstmarginal % | 5.9 | -7.0 | 2.9 |
| Kassalikviditet % | 97.6 | 70.1 | 133.6 |
| Soliditet % | 21.0 | 8.7 | 39.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 19 826 | 12 999 | 21 262 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -18 814 | -13 913 | -20 649 |
| Avskrivningar (kSEK) | -55 | -42 | -42 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 012 | -915 | 612 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 099 | -999 | 564 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 900 | -299 | 1 744 |
| Skatt (kSEK) | 123 | 0 | 425 |
| Årets resultat (kSEK) | 777 | -299 | 1 319 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 500 | 2 555 | 2 596 |
| Summa varulager (kSEK) | 20 | 180 | 133 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 202 | 2 901 | 4 088 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 702 | 5 455 | 6 684 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 777 | -299 | 1 319 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 252 | 475 | 2 093 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 199 | 0 | 700 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 965 | 1 101 | 932 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 286 | 3 880 | 2 960 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 702 | 5 455 | 6 684 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva tjänster inom VVS-branschen.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



