Larom Redovisning AB
Org.nr: 556888-7391| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 615 | 5 546 | 5 152 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 633 | 685 | 461 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 935.8 | 924.3 | 858.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.3 | 12.4 | 9.0 |
| Kassalikviditet % | 204.4 | 207.5 | 173.9 |
| Soliditet % | 51.1 | 51.8 | 42.5 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 615 | 5 546 | 5 152 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 990 | -4 875 | -4 690 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 625 | 670 | 462 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 633 | 685 | 461 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 633 | 685 | 461 |
| Skatt (kSEK) | 205 | 51 | 130 |
| Årets resultat (kSEK) | 428 | 634 | 331 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 986 | 2 697 | 2 500 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 986 | 2 697 | 2 500 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 428 | 634 | 331 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 525 | 1 397 | 1 063 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 461 | 1 300 | 1 438 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 986 | 2 697 | 2 500 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva redovisningsbyrå och erbjuda tjänster samt rådgivning inom bokföring, löpande redovisning, lönehantering, bokslut, årsredovisningar och skatter.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning



