Vetri i Mälardalen AB
Org.nr: 556882-9724| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 18 852 | 25 593 | 23 037 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 285 | 765 | 2 610 |
| Antal anställda | 5 | 6 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3770.4 | 4265.5 | 2559.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -6.8 | 3.0 | 11.3 |
| Kassalikviditet % | 346.7 | 273.5 | 147.5 |
| Soliditet % | 80.0 | 72.4 | 52.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 18 852 | 25 593 | 23 037 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -20 163 | -25 025 | -20 659 |
| Avskrivningar (kSEK) | -43 | -59 | -142 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 311 | 569 | 2 379 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 285 | 765 | 2 610 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 280 | 149 | 183 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 2 | -2 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 280 | 147 | 185 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 037 | 3 080 | 3 440 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 1 460 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 870 | 8 542 | 12 179 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 907 | 11 622 | 15 619 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 280 | 147 | 185 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 6 796 | 8 075 | 7 928 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 418 | 423 | 423 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 693 | 3 123 | 7 268 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 907 | 11 622 | 15 619 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva montage- och byggnadsverksamhet jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
25120 - Tillverkning av dörrar och fönster av metall



