Ramax Bygg AB
Org.nr: 556881-7752| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 26 948 | 30 774 | 32 939 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 020 | -1 516 | -1 055 |
| Antal anställda | 13 | 16 | 19 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2072.9 | 1923.4 | 1733.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -3.4 | -4.5 | -3.1 |
| Kassalikviditet % | 97.7 | 99.9 | 115.8 |
| Soliditet % | 1.1 | 4.2 | 17.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 26 948 | 30 774 | 32 939 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -27 872 | -32 152 | -33 946 |
| Avskrivningar (kSEK) | -159 | -164 | -126 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -923 | -1 378 | -1 008 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 020 | -1 516 | -1 055 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -220 | -1 166 | -505 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -220 | -1 166 | -505 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 359 | 518 | 718 |
| Summa varulager (kSEK) | 85 | 85 | 85 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 188 | 6 204 | 7 527 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 546 | 6 721 | 8 245 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -220 | -1 166 | -505 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 60 | 280 | 1 445 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 262 | 319 | 370 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 225 | 6 123 | 6 429 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 546 | 6 721 | 8 245 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Nyproduktion och renovering inom bygg och anläggningsbranchen.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



