Dr2 Holding AB
Org.nr: 556875-2652| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 24 | 2 070 | 3 238 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 10 443 | 548 152 | 53 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 43512.5 | 26482.7 | 4.3 |
| Kassalikviditet % | 221.3 | 200.0 | 146.1 |
| Soliditet % | 54.9 | 50.0 | 99.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 24 | 2 070 | 3 238 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -56 | -2 096 | -3 251 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -32 | -26 | -13 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 10 443 | 548 152 | 53 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 13 048 | 548 152 | 53 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 13 048 | 548 152 | 53 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 40 | 100 | 560 553 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 24 178 | 1 130 497 | 2 998 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 24 218 | 1 130 597 | 563 550 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 13 048 | 548 152 | 53 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 13 296 | 565 247 | 561 498 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 923 | 565 349 | 2 052 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 24 218 | 1 130 597 | 563 550 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
66190 - Annan stödverksamhet avseende finansiella tjänster utom försäkrings- och pensionsfondsverksamhet



