Lindemalm Hudmottagning AB
Org.nr: 556871-7176| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 262 | 462 | 444 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 169 | 406 | 340 |
| Antal anställda | 1 | 1 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 262.0 | 462.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 64.9 | 88.1 | 76.6 |
| Kassalikviditet % | 367.5 | 269.2 | 212.1 |
| Soliditet % | 96.0 | 92.0 | 92.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 262 | 462 | 444 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -93 | -57 | -106 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 169 | 405 | 338 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 169 | 406 | 340 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 169 | 406 | 340 |
| Skatt (kSEK) | 37 | 86 | 71 |
| Årets resultat (kSEK) | 132 | 320 | 269 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 700 | 1 700 | 1 700 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 294 | 463 | 333 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 994 | 2 163 | 2 033 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 132 | 320 | 269 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 914 | 1 991 | 1 875 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 80 | 172 | 157 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 994 | 2 163 | 2 033 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva diagnostik och behandling av hudsjukdomar, medicinsk konsultverksamhet och därmed förenlig verksamhet samt äga och förvalta lös och fast egendom.
Huvudbransch SNI
86222 - Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus



