I-Sport Retail 46 AB
Org.nr: 556867-4658| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 597 | 11 265 | 12 508 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 767 | 0 | 341 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3149.3 | 2816.3 | 2501.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.1 | 0.1 | 2.7 |
| Kassalikviditet % | 58.7 | 54.3 | 52.8 |
| Soliditet % | 42.7 | 36.9 | 37.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 597 | 11 265 | 12 508 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 830 | -11 265 | -12 181 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 767 | 0 | 328 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 767 | 0 | 341 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 556 | 28 | 381 |
| Skatt (kSEK) | 122 | 14 | 86 |
| Årets resultat (kSEK) | 434 | 14 | 295 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 572 | 572 | 572 |
| Summa varulager (kSEK) | 4 783 | 4 460 | 4 487 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 331 | 6 958 | 6 854 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 903 | 7 530 | 7 426 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 434 | 14 | 295 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 646 | 2 212 | 2 198 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 915 | 717 | 745 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 342 | 4 601 | 4 483 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 903 | 7 530 | 7 426 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva handel med sport- och fritidsartiklar samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
47631 - Detaljhandel med sport- och fritidsartiklar utom cyklar och båtar



