Star Gym AB
Org.nr: 556862-3481| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 32 523 | 42 240 | 23 242 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -15 087 | -10 374 | -1 533 |
| Antal anställda | 0 | 9 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 3130.5 | 2905.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -46.3 | -23.9 | -6.3 |
| Kassalikviditet % | 103.9 | 144.7 | 729.9 |
| Soliditet % | 46.2 | 54.9 | 84.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 32 523 | 42 240 | 23 242 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -47 827 | -52 337 | -24 699 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 136 | -446 | -208 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -15 304 | -10 097 | -1 458 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -15 087 | -10 374 | -1 533 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 913 | -10 374 | -224 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 7 |
| Årets resultat (kSEK) | 913 | -10 374 | -231 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 9 557 | 5 861 | 808 |
| Summa varulager (kSEK) | 535 | 262 | 173 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 13 327 | 11 729 | 26 720 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 22 884 | 17 590 | 27 527 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 913 | -10 374 | -231 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 10 577 | 9 664 | 23 364 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 526 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 12 307 | 7 926 | 3 637 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 22 884 | 17 590 | 27 527 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva friskvårdsverksamhet genom främst drift av gym- och solarieanläggning, vidare bedriva försäljning av träningskläder, kosttillskott och träningsutrustning, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



