Marstrands Kurbadhus AB
Org.nr: 556859-5325| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 21 105 | 17 064 | 15 498 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 485 | -5 503 | -6 120 |
| Antal anställda | 13 | 14 | 14 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1623.5 | 1218.9 | 1107.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -7.0 | -32.2 | -39.4 |
| Kassalikviditet % | 279.2 | 72.3 | 62.7 |
| Soliditet % | 67.6 | 6.5 | 13.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 21 105 | 17 064 | 15 498 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -22 633 | -22 574 | -21 611 |
| Avskrivningar (kSEK) | -279 | -490 | -552 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 529 | -5 509 | -6 113 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 485 | -5 503 | -6 120 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 485 | -5 203 | -6 120 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 485 | -5 203 | -6 120 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 341 | 462 | 918 |
| Summa varulager (kSEK) | 413 | 452 | 423 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 652 | 2 351 | 2 025 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 993 | 2 813 | 2 943 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 485 | -5 203 | -6 120 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 400 | 184 | 387 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 593 | 2 628 | 2 556 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 993 | 2 813 | 2 943 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva hotell- och restaurangrörelse, konferens- och SPA-verksamhet, förebyggande hälsovård, äga och förvalta aktier i dotterbolag samt utveckling och förvaltning av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
55201 - Vandrarhemsverksamhet
Övriga branscher SNI
| 93290 - Övrig fritids- och nöjesverksamhet |



