Kylmästarna i Stockholm AB
Org.nr: 556857-5905| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 53 071 | 54 170 | 56 809 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 763 | 10 642 | 10 389 |
| Antal anställda | 16 | 16 | 15 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3316.9 | 3385.6 | 3787.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.6 | 19.7 | 18.3 |
| Kassalikviditet % | 167.7 | 314.4 | 265.9 |
| Soliditet % | 14.8 | 16.8 | 12.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 53 071 | 54 170 | 56 809 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -45 383 | -43 786 | -46 562 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 7 688 | 10 384 | 10 247 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 763 | 10 642 | 10 389 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 213 | 68 | 79 |
| Skatt (kSEK) | 79 | 34 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 134 | 34 | 29 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 650 | 1 650 | 1 650 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 323 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 19 255 | 19 932 | 27 747 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 23 905 | 21 582 | 29 397 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 75 | 75 | 75 |
| Årets resultat (kSEK) | 134 | 34 | 29 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 529 | 2 395 | 2 361 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 256 | 1 556 | 1 481 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 8 641 | 11 291 | 15 241 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 11 479 | 6 340 | 10 314 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 23 905 | 21 582 | 29 397 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva service och installation inom kyla och värme samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43223 - Kyl- och frysinstallationsarbeten



