Joakim Äärlaht Snickeri AB
Org.nr: 556851-9754| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 714 | 857 | 1 033 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 | 406 | -160 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 714.0 | 857.0 | 1033.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -1.0 | 47.3 | -14.4 |
| Kassalikviditet % | 299.6 | 191.7 | 4910.7 |
| Soliditet % | 65.0 | 60.1 | 75.8 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 714 | 857 | 1 033 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -739 | -482 | -1 211 |
| Avskrivningar (kSEK) | -44 | -44 | -44 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -25 | 375 | -178 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 | 406 | -160 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 199 | 406 | -160 |
| Skatt (kSEK) | 46 | 90 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 153 | 316 | -160 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 335 | 2 029 | 1 442 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 728 | 1 300 | 1 375 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 063 | 3 329 | 2 817 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 153 | 316 | -160 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 756 | 1 603 | 1 737 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 294 | 500 | 500 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 22 | 31 | 35 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 243 | 678 | 28 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 063 | 3 329 | 2 817 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva nybyggnation, montering av husmoduler och om- och tillbyggnad.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



