Eradur Invest AB
Org.nr: 556846-9851| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 708 | 1 714 | 179 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 118 | 1 105 | 1 556 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 78.5 | 80.5 | 869.3 |
| Kassalikviditet % | 307.9 | 207.4 | 4.9 |
| Soliditet % | 39.5 | 35.8 | 24.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 708 | 1 714 | 179 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -367 | -334 | -23 |
| Avskrivningar (kSEK) | -301 | -275 | 301 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 341 | 1 380 | 156 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 118 | 1 105 | 1 556 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 838 | 830 | 1 556 |
| Skatt (kSEK) | 174 | 171 | 32 |
| Årets resultat (kSEK) | 664 | 659 | 1 524 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 380 | 4 552 | 6 338 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 076 | 2 302 | 39 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 455 | 6 853 | 6 377 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 664 | 659 | 1 524 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 898 | 2 235 | 1 576 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 556 | 276 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 677 | 3 233 | 4 001 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 324 | 1 110 | 800 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 455 | 6 853 | 6 377 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



