Storsala Smälleklingan 2 AB
Org.nr: 556845-8680| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 530 | 4 271 | 4 076 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 810 | 1 610 | 1 805 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 40.0 | 37.7 | 44.3 |
| Kassalikviditet % | 61.1 | 61.0 | 92.3 |
| Soliditet % | 48.0 | 65.7 | 65.1 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 530 | 4 271 | 4 076 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 738 | -2 699 | -2 275 |
| Avskrivningar (kSEK) | -124 | -124 | -124 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 792 | 1 573 | 1 801 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 810 | 1 610 | 1 805 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 355 | 1 440 | 1 650 |
| Skatt (kSEK) | 1 077 | 302 | 352 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 278 | 1 138 | 1 298 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 546 | 12 876 | 10 925 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 651 | 1 074 | 1 210 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 198 | 13 951 | 12 136 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 278 | 1 138 | 1 298 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 496 | 7 718 | 6 579 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 1 832 | 1 663 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 2 639 | 2 582 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 702 | 1 762 | 1 311 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 198 | 13 951 | 12 136 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



