Ramsbury Fastighets AB Vallgraven 20:9
Org.nr: 556845-5272| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 847 | 10 750 | 10 288 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 397 | 4 407 | 4 462 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 67.2 | 66.7 | 65.8 |
| Kassalikviditet % | 30.6 | 19.4 | 10.8 |
| Soliditet % | 7.1 | 4.8 | 5.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 847 | 10 750 | 10 288 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 819 | -3 871 | -3 920 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 883 | -1 883 | -1 883 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 7 029 | 6 879 | 6 369 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 397 | 4 407 | 4 462 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 897 | -94 | 3 332 |
| Skatt (kSEK) | 668 | 354 | 704 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 229 | -448 | 2 628 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 58 256 | 60 139 | 62 021 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 23 054 | 13 589 | 7 000 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 81 309 | 73 728 | 69 022 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 229 | -448 | 2 628 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 887 | 2 658 | 3 106 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 130 | 1 130 | 1 130 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 75 292 | 69 939 | 64 786 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 81 309 | 73 728 | 69 022 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



