Einarsson Holding AB
Org.nr: 556844-3187| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 5 300 | 300 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 811 | 36 541 | 4 137 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 689.6 | 1399.0 |
| Kassalikviditet % | 527.5 | 207.3 | 31.7 |
| Soliditet % | 99.1 | 97.9 | 93.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 5 300 | 300 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -49 | -31 | -31 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -49 | 5 269 | 269 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 811 | 36 541 | 4 137 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 811 | 36 541 | 4 137 |
| Skatt (kSEK) | 147 | 1 128 | 214 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 664 | 35 413 | 3 923 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 94 899 | 101 492 | 77 263 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 568 | 4 723 | 1 734 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 99 467 | 106 215 | 78 997 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 664 | 35 413 | 3 923 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 98 601 | 103 937 | 73 525 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 866 | 2 278 | 5 473 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 99 467 | 106 215 | 78 997 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva, äga och förvalta aktier samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation



