ASPER Sala Backe AB
Org.nr: 556838-9018
Koncernmoder:
Asper Holdco II Sarl
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 17 864 | 17 769 | 17 600 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 615 | -1 328 | -855 |
| Antal anställda | 0 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 19.0 | 32.2 | 35.1 |
| Kassalikviditet % | 193.7 | 229.5 | 218.4 |
| Soliditet % | 8.2 | 0.7 | 1.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 17 864 | 17 769 | 17 600 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -14 477 | -12 049 | -11 436 |
| Avskrivningar (kSEK) | -4 060 | -4 060 | -4 060 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 387 | 5 720 | 6 164 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 615 | -1 328 | -855 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -5 266 | -1 328 | -855 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 586 | 981 |
| Årets resultat (kSEK) | -5 266 | -1 914 | -1 836 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 187 100 | 191 159 | 195 219 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 10 203 | 10 885 | 7 373 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 197 303 | 202 044 | 202 592 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -5 266 | -1 914 | -1 836 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 16 169 | 1 436 | 3 350 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 175 866 | 195 866 | 195 866 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 268 | 4 742 | 3 376 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 197 303 | 202 044 | 202 592 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet är att, direkt eller indirekt genom bolag, äga, förvalta, exploatera och sälja fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



