Sethandsally Sweden AB
Org.nr: 556838-6204| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 67 262 | 57 843 | 45 118 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 795 | 1 179 | 840 |
| Antal anställda | 10 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6726.2 | 8263.3 | 6445.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.5 | 3.4 | 3.9 |
| Kassalikviditet % | 48.2 | 70.3 | 53.7 |
| Soliditet % | 18.9 | 13.7 | 10.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 67 262 | 57 843 | 45 118 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -64 898 | -55 876 | -43 384 |
| Avskrivningar (kSEK) | -192 | -199 | -176 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 364 | 1 967 | 1 734 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 795 | 1 179 | 840 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 795 | 1 179 | 840 |
| Skatt (kSEK) | 375 | 251 | 178 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 420 | 928 | 662 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 288 | 480 | 577 |
| Summa varulager (kSEK) | 10 979 | 9 652 | 8 994 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 15 083 | 16 217 | 12 741 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 15 371 | 16 697 | 13 319 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 420 | 928 | 662 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 911 | 2 291 | 1 363 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 951 | 5 070 | 4 973 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 8 509 | 9 336 | 6 982 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 15 371 | 16 697 | 13 319 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva skönhetsvård, butikshandel avseende produkter i anslutning därtill samt försäljning av hudvårdsartiklar och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall bedriva e-handel av hudvårdsprodukter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96220 - Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Övriga branscher SNI
| 47751 - Detaljhandel med kosmetika och hygienartiklar, utom via internet eller postorder |
| 86950 - Fysioterapeutisk verksamhet |
| 96230 - Dagspa, bastu och ångbastu |



