Maroth Restaurang AB
Org.nr: 556838-0009| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 953 | 12 866 | 15 358 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 935 | 622 | 1 467 |
| Antal anställda | 10 | 12 | 12 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1195.3 | 1072.2 | 1279.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.8 | 4.9 | 9.6 |
| Kassalikviditet % | 145.6 | 136.3 | 102.1 |
| Soliditet % | 40.9 | 41.1 | 21.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 953 | 12 866 | 15 358 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 017 | -12 247 | -13 897 |
| Avskrivningar (kSEK) | -26 | -26 | -18 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 935 | 618 | 1 461 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 935 | 622 | 1 467 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 935 | 622 | 196 |
| Skatt (kSEK) | 193 | 139 | 42 |
| Årets resultat (kSEK) | 742 | 483 | 154 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 42 | 69 | 54 |
| Summa varulager (kSEK) | 246 | 286 | 183 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 017 | 1 729 | 1 119 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 059 | 1 797 | 1 173 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 742 | 483 | 154 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 843 | 739 | 255 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 216 | 1 059 | 917 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 059 | 1 797 | 1 173 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Hummelkläppen i Stockholm AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



