Mälardalens Entremattservice AB
Org.nr: 556837-3681| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 198 | 215 | 135 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 333 | -1 211 | -786 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -648.0 | -522.8 | -534.8 |
| Kassalikviditet % | 482.5 | 358.3 | 273.4 |
| Soliditet % | 7.1 | 5.0 | 5.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 198 | 215 | 135 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 482 | -1 339 | -858 |
| Avskrivningar (kSEK) | -515 | -496 | -479 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 283 | -1 124 | -722 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 333 | -1 211 | -786 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 67 | 4 | 128 |
| Skatt (kSEK) | 10 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 57 | 4 | 128 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 182 | 1 589 | 1 600 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 263 | 2 168 | 1 490 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 446 | 3 757 | 3 090 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 57 | 4 | 128 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 243 | 186 | 182 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 734 | 2 966 | 2 363 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 469 | 605 | 545 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 446 | 3 757 | 3 090 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva tvätteriverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96101 - Industri- och institutionstvätt



